Feyza Altun, Polat Çiftinin Kendisine Yaptığı Teklifi Açıkladı: “Oluru Nedir, Çözelim!”

Dilan ve Engin Polat, kara para akladığı ve vergi kaçırdığı iddiasıyla tutuklanmıştı. Polat çiftini cezaevine götüren sürecin en önemli aktörlerinden biri de avukat Feyza Altun olmuştu. Altun, Dilan ve Engin Polat’ın susması karşılığında kendisine para teklif ettiğini açıkladı.

Dilan ve Engin Polat çifti, lüks yaşamları sonrasında herkesin dikkatini çekmiş ve harcadıkları paranın kaynağı merak edilir olmuştu.

Avukat Feyza Altun, Polat çiftinin sahip olduğu kozmetik şirketi ile ilgili iddiaları paylaştıktan sonra Polat çiftiyle ilgili bilgiler üst üste geldi ve Dilan ve Engin Polat çifti tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Halk Tv’de yayınlanan Halk Meydanı programına konuk olan Feyza Altun, Polat çiftinin kendisine para teklif ettiğini açıkladı.

“Polatgillerden para teklif edildi. ‘Oluru nedir?’ diye soruldu. ‘Kocasının fabrikaları olmadığını söylesin. Ben de konuyu kapatayım’ dedim. Söylemedi ben de devam ettim”

Ne olmuştu?

İstanbul merkezli 6 ilde 1 Kasım’da düzenlenen operasyonda, Dilan Polat ve eşi Engin Polat’ın da aralarında bulunduğu 17 şüpheli gözaltına alınmıştı. Soruşturma kapsamında daha önce şirketlerinde yapılan aramalarda dijital materyal ve defterlere el konulan Polat çiftinin de yer aldığı şüphelilerle ilgili Mali Suçları Araştırma Kurulunca (MASAK) ön inceleme raporu hazırlanmış, raporda, tasfiye halindeki 3 firmadan aile bireylerine ait şirketlere sözde ticaret karşılığında sahte fatura kesilmesi yöntemiyle 200 milyon lira para girişi olduğu belirlenmişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*