Kurumsal Balinaların Radarında Bu 2 Altcoin Var!

Kripto para piyasasının önde gelen iki kurumsal balinası, yaptığı yüklü alımlarla dikkat çekiyor. Peki, bu kurumsal balinaların radarında hangi altcoinler var? Bu altcoin projeleri patlama yaşayabilir mi? İşte detaylar…

Kurumsal şirketler popüler altcoin ADA’ya yöneliyor: ADA işlem hacminde büyük artışlar yaşandı!

Kripto para piyasası yeni ortaklıklar ve birçok yeni yatırım görürken, Cardano (ADA) ağında büyük işlemlerde önemli artışlar gerçekleşiyor. Aktarılan son verilere göre ADA hacmi 70 milyar ADA seviyelerinden 180 milyar ADA seviyelerine kadar yükseldi. ADA işlem hacimlerindeki bu 100 milyar ADA’lık artış, ani balina hareketlerine dikkat çekiyor. Uzmanlara göre bu dalgalanmanın ardındaki başlıca itici güçlerden biri Cardano ağının temelden büyümesi olabilir. Geçtiğimiz birkaç ay içinde Cardano, platformunu geliştirmede önemli adımlar atarak büyük ölçekli işlemlerin hızlanmasına elverişli bir ortam yarattı. Ağa akıllı sözleşme özelliği kazandıran Alonzo hard fork gibi yükseltmeler, Cardano’nun büyük ölçekli yatırımcılar arasında benimsenmesini sağlayarak işlemlerdeki artışı etkilemiş olabilir.

Cardano’nun yeni sürümler ve projeleriyle büyüyen ekosistemi, bu artışa katkı sağlıyor olabilir. Blockchain üzerine inşa edilen yeni dApp’ler, NFT platformları ve DeFi projeleri birçok yatırımcı için büyük fırsatlara sahip. Bununla beraber yatırımcılar bu yeni projeleri kullanma ya da destekleme beklentisiyle ADA biriktiriyor olabilirler ve bu da yüksek hacimli işlemlerdeki ani artışı açıklayabilir. Bir diğer yandan Cardano son zamanlarda meme coinler için bir geliştirme alanı haline geldi. Cardano ağındaki ilk meme coin olan Hosky’nin piyasaya sürülmesi, Cardano’daki meme coin topluluğu içinde bir ralliye ilham verdi. Ünlü volatiliteleri göz önüne alındığında, meme coinler tipik olarak yüksek hacimli işlem patlamaları yaşar ve bu da artışa katkıda bulunuyor olabilir. Balina yatırımcılar bu yeni coin’lere yatırım yapmak için büyük miktarlarda ADA satın alarak bu trendden faydalanıyor olabilir.

Bir diğer yandan işlem hacmindeki bu yükseliş, Cardano için uzun vadeli balina yatırımlarının olduğunun bir göstergesi olabilir. Kriptokoin.com olarak daha önce aktardığımız üzere Ağ yükseltmelerinin ve Cardano ekosisteminin genişlemesinin ortasında, büyük yatırımcılar Cardano’nun bilimsel felsefesine ve güvenli blockchain’ine güvenerek kendilerini gelecekteki büyüme için konumlandırıyor olabilir.

Jump Trading büyük miktarlarda LINK satın alıyor!

On-chain verilerin analizi yakın zamanda büyük kripto para balinalarının aktivitelerini ortaya koyuyor. Bir algoritmik ticaret firması olan Jump Trading, aktarılan verilere göre yakın zamanda DRW Holdings iştiraki Cumberland’den büyük miktarda Chainlink (LINK) coin satın aldı. Son derece dikkat çekmeden yapıldığı görülen bu transfer işlemlerinde Cumberland’in, 10 Mayıs’tan bu yana dev kripto para borsası Binance ve Gemini’den 2.2 milyon dolarlık LINK alımı yaptığı ve farklı küçük emirlerle belirli cüzdanlara aktarıldığı görülüyor. Bunun arkasındaki mevcut neden ise halen bilinmiyor.

Bununla beraber aktarılan veriler, bu cüzdanlardan elde edilen LINK coin’lerin Jump Trading cüzdanlarına gönderildiğini ortaya koyuyor. Birçok uzmana göre fark ettirilmeden yapılmaya çalışılan bu transferlerde Jump Trading, toplamda 2.2 milyon doları aşkın altcoin LINK satın almış oldu. Bu aktarımların ardından ticaret firması Jump Trading, elinde bulunan LINK coin’ler ile Cumberland ile arasında gerçekleşen trade’den elde ettiği LINK coin’leri, başka bir cüzdan adresine aktarmayı başardı. Bu cüzdan anlık olarak toplamda 15.55 milyon dolar değerinde 2.4 milyon LINK coin’e sahip bulunuyor. Büyük kurumsal balinanın yaptığı bu alımların nedeni ise hala net olarak bilinmiyor fakat uzmanlar, bu alımların arkasında LINK’in güçlü büyüme ataklarının yattığını açıklıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*