Pozitif Sinyaller Geliyor: Shiba Inu Gözünü Bu Hedefe Dikti!

Shiba Inu geçen hafta kritik destek seviyesini kaybetmeye yaklaştı. Ancak kripto analisti Ibrahim Ajibade’ye göre,talebindeki son artış yakın zamanda bir toparlanma umudu sunuyor. Analist, SHIB fiyatının ne kadar yükselebileceğini araştırıyor.

Shiba Inu ağ etkinliği iki haftada %36 arttı

Shibarium ölçeklendirme platformu zemin kazanmaya başladı. Bu yüzden Shiba Inu topluluğuna güven geri dönüyor gibi. 23 Eylül’de Shibarium, üç milyon işlem kilometre taşına ulaştı. Ancak ilginç bir şekilde, on-chain veriler, birincil Shiba Inu ağ çekişinin çok geride kalmadığını gösteriyor. Aşağıdaki Cryptoquant grafiği, ağın 23 Eylül’de 6.439 işlemle iki haftalık bir zirve kaydettiğini ortaya koyuyor. Bu, SHIB fiyatının 14 Haziran’dan bu yana en düşük noktasına gerilediği 11 Eylül’de teyit edilen 4.749 işlemden %36’lık bir artışı temsil ediyor.

Shiba Inu işlem sayısı. Eylül 2023. Kaynak: CryptoQuant

İşlem Sayısı, günlük onaylanmış işlem sayısını takip ederek bir Blockchain ağındaki mevcut ekonomik faaliyet seviyesini tahmin eder. Ağ aktivitesinde sürekli bir artış, tipik olarak altta yatan yerel tokenin talep gördüğü anlamına gelir. Shibarium L2 ağının, işlem hızlarını artıyor. Ayrıca, SHIB tokeninin benimsenmesini derinleştiriyor. Zaten geliştiriciler, yeni bir büyüme boyutu getireceğini lanse etmişti. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Shibarium üç milyon kilometre taşına nispeten sorunsuz bir şekilde ulaştı. Bu da SHIB İşlem sayısında kayda değer bir artışla aynı zamana denk geldi.

SHIB satın almak için emirler artıyor

İşlem sayısındaki son artış, Shiba Inu fiyatının 14 Haziran’dan bu yana gördüğü en düşük seviyeden toparlanmasına yardımcı oldu. SHIB topluluğu içinde artan güveni daha da teyit eder şekilde, kripto borsalarında gözle görülür bir SHIB satın alma emri akışı yaşandı. Aşağıda gördüğünüz gibi, boğalar 5,07 trilyon SHIB satın almak için aktif emirler verdi. Bu, şu anda satıştaki 4,9 trilyon tokendan 170 milyar SHIB daha yüksek.

SHIB Borsa emir defterleri. Eylül 2023 | Kaynak: IntoTheBlock

Borsa On-Chain Piyasa Derinliği grafiği, büyük kripto borsalarındaki aktif Shiba Inu emirlerinin hacmini gösterir. Yukarıda gördüğünüz üzere, SHIB’ye yönelik piyasa talebi 170 milyardan fazla SHIB ile arzı geride bıraktı. Dolayısıyla bu, Shibarium’un başarılı bir şekilde yeniden başlatılmasının ve ağ çekişindeki artışın Shiba Inu ekosisteminde yatırımcı güvenini artırmış olabileceğini gösteriyor.

Shiba Inu fiyat tahmini: Potansiyel yükseliş 0,000010 doların üzerinde

Yukarıdaki on-chain göstergeler, SHIB fiyatının muhtemelen 0,000010 dolar seviyesine doğru yükseleceğini gösteriyor. Mevcut Shiba Inu sahiplerinin satın alma fiyat dağılımını gösteren Global In/Out of Money Around Price (GIOM) verileri de bu öngörüyü destekliyor. Bununla birlikte, 421.190 sahip minimum 0,000008 dolar fiyattan 293,2 trilyon SHIB satın almış durumda Pozisyonlarını erken kapatırlarsa, düşüş eğilimini tetiklemeleri olası. Ancak ağ çekişi yoğunlaşırsa, Shiba Inu fiyatının tahmindeki gibi 0,000010 doların üzerine çıkması mümkün.

SHIB GIOM. Ağustos 2023. Kaynak: IntoTheBlock

Buna karşılık, SHIB fiyatı 0,000007 dolar desteğini kaybederse muhtemelen ayılar kontrolü ele geçirir. Ancak bu durumda, 31.230 sahip minimum 0,00007 dolar fiyattan 17,4 trilyon SHIB satın almıştı ve bu da anında bir toparlanmayı tetikleyebilir. Bununla birlikte, bu destek seviyesini kırarsa, Shiba Inu fiyatının 0.000006 dolara kadar düşmesi olası.

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx