Vincenzo Montella’dan Sacha Boey sözleri! Yusuf Sarı gelişmesini açıkladı

A Milli Takımımız, EURO 2024 Elemeleri’nde yarın Letonya’yı konuk edecek. Teknik direktör Vincenzo Montella ve Hırvatistan maçında Ay-Yıldızlı ekibimize galibiyeti getiren Barış Alper Yılmaz açıklamalarda bulundu.

Letonya’nın geçmişte Türkiye’yi zorladığını hatırlatan İtalyan hoca şöyle devam etti: “Çok önemli bir maç bizi bekliyor. Rakibimiz geçmişte bizi zorlayan bir takım. Ama bütün konsantremiz bu maçta. Başka bir şeye yer bırakmıyoruz. Yusuf Sarı şu ana kadar takımla antrenmana katılamadı. Bugün katılacak. Orkun’un da ufak tefek sıkıntısı var. Kararımızı yarın itibariyle kesinleştirmiş olacağız.

‘OYUNCU GRUBUMUZ İŞTAHLI’

Birlikteliğimiz başladığı günden itibaren iştahlı bir oyuncu grubuyla karşılaştık. Sahanın dışında da elinden geleni veren bir grup var. Ben sadece onlara yol gösteriyorum. Onlar da sahaya performanslarını yansıtıyor. Onlara teşekkür ediyorum. Bu değişim çok iyi bir değişim oldu evet ama 3 günde 1 maç oynanan bir dönemden geçiyor futbolcular. Oyuncularımın 3 günde 1 maç oynadığı ortada. Oyuncularla geri bildirim almak adına birebir konuşmam gerekiyor. Ona göre bir değerlendirme yapacağım. Çünkü, Letonya maçımız çok önemli.

‘ÇOK SABIRLI OLMAMIZ GEREKEN MAÇ’

Çok farklı bir maça çıkacağız. Rakibimiz de çok genç. Biraz daha fiziksel geçecek bir maç bizim için. Rakibimiz ilk maçta farklı yenildi. Sonraki maçlarda hep 1’er farkla yenildi ya da berabere kaldı. Çok sabırlı ve hızlı olmamız gereken bir maç. Türk taraftarların da ne kadar duygulu ve tutkulu olduğunu biliyoruz. Destekten şüphem yok.

SACHA BOEY SORUSUNA YANIT

Montella, “Sacha Boey’i milli takıma almayı düşünür müsünüz?” şeklindeki soruya şu yanıtı verdi: “Ben hep gerçek olan şeyleri konuşurum. Çok iyi bir futbolcu ama FIFA kurallarını doğru biliyorsam, bir futbolcunun kimlik değiştirebilmesi için 5 sene gerekiyor. 2 senedir Türkiye’de. Zamanı gelince değerlendirme yaparız.”

BARIŞ ALPER: ÖNEMLİ OLAN HIRVATİSTAN’I YENEBİLMEKTİ

Barış Alper Yılmaz ise şöyle konuştu: “Zor bir maçtı. Önemli olan Hırvatistan’ı yenebilmekti. Ben gol attım ama sonuç olarak takım arkadaşlarımın oyunu çok önemliydi. Mevki çok önemli değil, hocam nerede şans veriyorsa orada takıma faydalı olmak istiyorum. Maç maç bakıyorum.

‘MİLLETİMİZ BİZE GÜVENSİN’

Hocamın verdiği görev ve taktikle faydalı olmak istiyorum. Letonya’yı yenmek ve lider olarak devam etmek istiyoruz. Letonya, Ermenistan’ı yendi ve moralliler. Biz de sahaya lider çıkacağız. Biz kendi oyunumuzu oynarsak yenemeyeceğimiz takım yok. Bu jenerasyon, çok yetenekli. Milletimiz bize güvensin. Avrupa Şampiyonası’na katılacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx