Yapay zeka şimdi de yazarlığa başladı! Üstelik dünyaca ünlü yayınlarda!

Yazarlar arasında hayatının çoğunu dışarılarda geçiren “Drew Ortiz” ve “bir fitness gurusu olan ve farklı yiyecek ve içecekleri denemeyi seven” “Sora Tanaka” yer alıyor.

Futurism, ilgili yazarın vesikalık fotoğraflarının yapay zeka tarafından oluşturulan bir görsel web sitesinde satışa sunulduğunu buldu ve içeriğin oluşturulmasında yer alan biri, yayın organına benzer sahte yazarların “birden fazla” olduğunu söyledi. Sports Illustrated’ı yayınlayan The Arena Group’un sözcüsü Rachael Fink, hikayelerin yapay zeka tarafından oluşturulduğu iddiasına karşı çıktı.

Futurism Arena Grubu’na ulaştıktan sonra sahte yazarlar ortadan kayboldu.

Yapay zeka şimdi de yazarlığa başladı! Üstelik dünyaca ünlü yayınlarda!

Yapay zeka olsun ya da olmasın, Review ve Sports Illustrated’daki tuhaf makalelerin arkasında tek bir şirket var gibi görünüyor. Bu hikayelerde yer alan sorumluluk reddi beyanına göre, AdVon Commerce adlı bir şirket, Gannett için belki yapay zeka belki de yapay zeka olmayan incelemeleri hazırladı. Gannett, AdVon Commerce’in başka bir adı olan ASR Group Holdings adlı bir şirketle ortaklık kurduğunu yazdı. AdVon, LinkedIn’de kendisini “E-Ticaret için ML/AI çözümleri” sunan bir şirket olarak tanımlıyor.

Sports Illustrated’daki hikayeler de AdVon’a bağlanıyor. Sports Illustrated AI yazarı “Sora Tanaka”nın yazar sayfası, iletişim bilgileri olarak [email protected] e-posta adresini listeliyor. Hızlı bir Google araması, bu e-posta adresinin The Arena Group’un sahip olduğu diğer web sitelerinde adı geçen birkaç başka yazar için de listelendiğini ortaya koyuyor. Bazıları aslında LinkedIn profillerine sahip gerçek kişiler gibi görünüyor ve hepsi AdVon Commerce’te çalıştıklarını söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx